Načrt za 14. vseslovenski protest GLAS UPOKOJENCEV

Spoštovane upokojenke in upokojenci,

s polno paro delamo v ljudski iniciativi “Glas upokojencev” in tudi v društvu “Inštitut 1. oktober”! V slednjem toliko bolj, saj je pred nami Svetovni dan starejših, ki ga je OZN sprejel z namenom, da se starejših ne pozabi, ko enkrat prenehajo z aktivnim delom in preidejo v tretje življensko obdobje!

Kar nekaj se bo dogajalo, veseli pa smo, da smo se odločili opozoriti nase s protestom in praznovanjem hkrati! Bomo drugačni od drugih, mnogi prirejajo zgolj posvete, okrogle mize in podobno, no, Glas upokojencev pa bo po kratkih govorih v opomin vladajočim v državi, ki jim je za starejše povsem vseeno, naredili majhno veselico! Ja, sedaj bomo mi plesali, peli slovenske pesmi in se veselili!

Seveda bomo nekoliko poostrili zahteve za poštene in višje pokojnine in regres. Opozorili in nadaljevali bomo bitko za popravo krivic pri odmeri invalidskih in kmečkih pokojninah, hkrati bomo ob ansamblu Gašperja Mernika in glasbi Frenka Nove (Franci Žnidaršič – Vsak obraz ima svoj glas..) prepevali in  zaplesali!

Pozdravili nas bodo naši otroci in vnuki. Tudi starejši bomo pokazali, da smo še kako »fit«!

Pijače ne bo, tudi jedače ne, prinesite si jo s seboj kar si pač želite. Domače, slovensko je najboljše in najceneje!

Organizacija poteka in bo vse kot se spodobi v čast starejšim! To bo prvo praznovanje v veselju starejših, naj bo tako dolgo in lepo, kot si želimo za naša življenja!

Sedaj pa vas ponižno prosimo za pomoč! Dotacij od države še vedno nimamo, tudi drugih prihodkov razen vaših, praktično ni! Kar zmanjka, damo od svojih pokojnin. Verjemite pa, da stroški pisarne, sejmi, material in ostalo stanejo. Za enkrat še pokrivamo vse a je težava pri financiranju tega protesta! Ta bo z odrom, ozvočenjem, varnostniki, glasbeniki in vsem stal okoli 3.500,00 EUR. Izpeljali ga bomo, ker želimo to podariti vam v čast! Zaslužite si!!!

PROSIMO VAS ZA FINANČNO POMOČ, KOLIKOR PAČ KDO LAHKO!

Prosimo, pomagajte poiskati sponzorje za ansambel in ozvočenje. Vse kar vam lahko vrnemo je iskrena zahvala in obljuba, da se bomo borili za naše pokojnine, dokler bomo zdravi!

Želimo vam vse dobro v upanju, da se veselje, ki ga pripravljamo, dotakne vsake vaše dušice in, da nam bo vsaj malo lepo! Do sedaj so plesali tisti, ki nam pokojnine jemljejo, zdaj je čas, da začnemo plesati mi!

Če lahko, nam nakažite na bančne račune, ki so prikazani spodaj. Na banki in pošti vam bodo z veseljem izpolnili položnice:

Društvo Inštitut 1. oktober
Prešernova 5, 1000 Ljubljana
Stranka Glas upokojencev
Prešernova 5, 1000 Ljubljana
Delavska hranilnica: SI 56 6100 0002 8152 075 Delavska hranilnica: SI 56 6100 0002 9400 562
NLB: SI 56 0284 3026 4738 012
Novice, , , ,